Menu Zamknij

Ekstrakt z magnolii

Królowa zakwitła, pora jej majestat wykorzystać w pełni i zachować na cały rok magię bogactwa jaki ze sobą niesie.
Magnolia purpurowa, podobnie jak kilka innych gatunków, posiada w swoich pąkach i kwiatach bogaty zasób antyoksydantów i witaminy E, doskonale spisując się jako naturalny czynnik nawilżający i odżywczy w kosmetykach przeznaczonych do cer różnego typu. Najlepszym sposobem na wyciągnięcie dobra z magnolii i podniesienie czynnika nawilżającego jest przygotowanie jej na kwasie mlekowym. Tu oczywiście przestrzegam zasady, by w składzie kosmetyków używać jej w niewielkim procencie, ze względu na kwas mlekowy, który może podrażniać cerę, zwłaszcza latem.
By sporządzić przedmieszkę, zbierz pół litra kwiatów magnolii, 100ml kwasu mlekowego zmieszaj z 450ml wody i zalej surowiec. Kwiaty można upchać lub z czasem dodawać ich więcej do ekstraktu – ekstrakt jest bardzo trwały : kwas mlekowy jest silnie konserwujący.
( w podanych proporcjach uzyskamy stężenie ekstraktu w wysokości 15 procent ), do kremów, toników najlepiej stosować 2-3% stężenia kwasu mlekowego, co znaczy że na 100ml kosmetyku potrzebujemy nie więcej jak 15-20ml ekstraktu. Ogólnie przyjmuje się, że nie powinno przekraczać się 5% stężenia w kosmetykach, jednak przy wrażliwszej cerze i ociepleniu sugerujemy by stosować ok 3%.
Krzyś

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *