Menu Zamknij

Estragon

Czas na Estragon – nie mylić z estrogenem i Eragonem 😉 choć z miesiączką, czy walką ze smoczym paleniem w żołądku ma wiele wspólnego. Nawet z łaciny brzmi dracunuli i jest, uwaga… bylicą – tak jak piołun. W tej bylicy nie uświadczymy tujonu. Problemy z żółcią, niestrawnością, grzybami, pierwotniakami, pasożytami, bakteriami, jelitami, bólami wątrobowymi, wzdęciami, refluksem, nerwami, a nawet roztoczami mamy z nim rozwiązane. My stosujemy go na wiele możliwych sposobów : napar, ocet, susz, krople, dziś pędzimy hydrolat na mgiełkę przeciw roztoczom i grzybicy. Nalewka z dodatkiem zielonych orzechów włoskich jeszcze nie raz uratuje nas w potrzebie, jadło od smakowej porażki, a ziołowe napary od gorzkości podbijając smak słodyczą kumarynowo-anyżową za którą odpowiedzialne są jego niesłychane wśród bylic olejki 💚 Pisaliśmy już o nalewce : https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2344260069227148&id=1510933092559854
Pora zachęcić Was do uprawy tego niewymagającego ziela i regularnego korzystania z niego w waszych domach.
Uwaga – upewnijcie się czy estragon, który kupicie nie jest handlową ściemą, czyli nieco podobną aksamitką. Estragon jest bylicą i rośnie jak krzew mocno się rozgałęziając, ma gładkie liście i anyż stanowi jedynie tło jego zapachu. Estragonu nie powinny spożywać kobiety w ciąży i osoby wrażliwe na kumaryny.
Do sporządzenia kropli przyżądzamy nalewkę 1:1 – którą łączyć możemy z nalewką z orzecha włoskiego, korzeniem rzepiku, kłączem tataraku.
Krople te doraźnie pomogą przy zaburzeniu pracy jelit i żołądka, jelitówce, kandydozie, przy odrobaczaniu, zmniejszeniu bólów miesiączkowych, refluksie, stanach zapalnych jamy ustnej w rozcieńczeniu do płukanki, lub profilaktycznie jako płyn do płukania jamy ustnej.
/Krzyś

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *