Menu Zamknij

Krem – prościej się nie da

Takie instrukcje na grupie Mieszadło. Chcesz robić kremy, ale myślisz, że to kosmos i wyższe wtajemniczenie? Zapraszam do grupy  na fb 😉

Mam straszny niedobór czasu, ale udało mi się zrobić obiecany rysunek 🙂 Na razie wstępny z opisem.
Opis:
1. Bierzemy garnek z wodą i stawiamy to na palnik.
2. Do miseczki, zlewki, odpornego na ciepło kubka czy co tam macie wsypujemy:
2g Olivem1000
0,5 g alkoholu cetylowego
12,5g oleju migdałowego
37,5 naparu zimowego (ziolowego ofkors, walnęłam się xD) , wody destylowanej lub hydrolatu
Można to wszystko pomnożyć razy dwa i będzie łatwiej, ale wtedy wyjdzie więcej emusji.
3. Wsadzamy tę miseczkę,zlewkę czy kubek do garnka z wodą i podgrzewamy aż do rozpuszczenia składników (jak lekko zakręcicie zlewką to będzie widać, że jest taka ciapa na górze z tego wszystkiego)
4. Wyjmujemy i zaczynamy intensywnie mieszać , albo łyżeczką, albo spieniaczem do kawy (po zdjęciu sprężynki- tak, da się). Mieszamy aż będzie chłodne. Można sobie pomóc wstawiajac do garnka z zimną wodą. Mieszania staramy się nie przerywać.
5. Gotowe

I tym sposobem otrzymaliśmy najprostszy krem. Jak to opanujecie to wszystko stoi przed Wami otworem i możecie zacząć tworzyć własne receptury, oczywiście pomożemy Wam w tym. Może kolejnymi rysunkami 😀

Ps. Jeśli rysunek i opis jest niewystarczający to możemy się umówić na wspólne mieszanie, zdjęcia lub film. Ale mam nadzieję, że zachęciłam Was do pierwszego mieszania 😀
To jak? Kto próbuje?

Podobne wpisy

8 komentarzy

  • Ewa Ambroży

   Dzień dobry, przechowujemy w suchym miejscu. Przydatność przynajmniej pół roku. Należy pamiętać o tym aby po każdym użyciu osuszyć kostkę i odłożyć w miejsce bez dostępu wody.

 1. Kremy

  Super,ten przepis jest prosty i zrozumiały,bo ja też ilu razy robiłam,i nie wychodziło
  Bardzo dziękuję za przepis biorę się do pracy 👍

 2. Beata

  Przepis super, prosty, zrozumiały dla osoby początkującej. Krem z tego przepisu wyszedł z pierwszym razem!!!! Dziękuję za dzielenie się wiedzą. Zrobiła też szampon z keratyną z Pani przepisu i zmierzam w kierunku mydła potasowego do włosów.

 3. Estera

  Witam cudowny krem a jeśli chcialabym to zamieć na krem z olejem z czarnuszki dla dziecka z atopowa skóra to zachowuje te same proporcje zamieniając tylko olej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *